,

Kaip išsaugoti nuotraukas?

books-1099672_960_720

Šiuolaikiniame kompiuterių amžiuje didžioji dalis mūsų informacijos saugoma kompiuteriuose. Dažnai ten atsiduria ir vestuvių nuotraukos, tačiau kompiuteris gali bet kada sugesti, o tokiu atveju vestuvių nuotraukos prarandamos amžiams ir tai prilygsta tragedijai. Žinoma, tradicinė alternatyva – vestuvių albumas – šiuolaikinei fotografijai taip pat ne visiškai tinka. Skaitmeninės fotografijos era eksponentiškai išaugino įamžinamų kadrų skaičių. Vestuvių fotografus ribojo tik atminties kortelės, tačiau pastaruoju metu jų talpa ženkliai išaugo ir nesukelia problemos, todėl šiandien vestuvių albumas būtų tikrai labai storas.

Priklausomai nuo vestuvių ir jaunavedžių susitarimo su fotografu, dažnai pateikiamų retušuotų nuotraukų skaičius siekia nuo šimto iki keleto šimtų nuotraukų, o itin didelėse vestuvėse su daugybe svečių dirba keletas fotografų ir nuotraukų skaičius gali pasiekti tūkstantį. Tokį didelį archyvą sunku perduoti kitiems dėl didelio duomenų kiekio.

Trumpai aptarkime visas su nuotraukų saugojimu susijusias problemas. Pirmiausia, saugojimas kompiuteryje nėra saugus, todėl visada turėkite atsarginę nuotraukų kopiją. Tam galite panaudoti išorinį kietąjį diską, duomenų debesį ar kitus online įrankius. Tiesa, pastaruosius reikėtų rinktis atsargiai, nes kai kurie produktai negalioja pakankamai ilgai.

Pasidalinti nuotraukomis su svečiais, draugais ir artimaisiais labai padeda galerijos internete. Tokią paslaugą fotografai dažniausiai suteikia ribotam laikui kaip papildomą paslaugą. Nuotraukas nori pamatyti visi, tačiau didelis jų kiekis apsunkina persiuntimo procesus, o galerijoje gali apsilankyti visi, kuriuos tik pakviesite. Be to, tai labai patogu tais atvejais, kai nėra galimybės susitikti nuotraukų peržiūros vakarėliui (pavyzdžiui, jei svečių dalis gyvena užsienyje).

Nuotraukų spausdinimas net ir šiais technologijų laikais nėra atgyvena. Priešingai, spausdintos nuotraukos turi savo žavesio ir šarmo, skoningai sudėliotą vestuvių albumą smagu atsiversti bet kuriuo metu. Nuotraukas spausdinimui galite atrinkti kartu su fotografu – jis patars, kokios nuotraukos dera tarpusavyje, kaip sukurti nuotaiką. Į albumą sudėkite tik dalį nuotraukų, kurios geriausiai atspindėtų Jūsų šventės nuotaiką, emocijas ir skatintų atsiminimus.

Jei tradicinis nuotraukų albumas Jūsų nežavi, galite rinktis modernumu dvelkiančią fotoknygą. Tai Jūsų šventės fotografijų knyga, kurioje panaudojant įvairius efektus arba be jų fotografas papasakos šventės istoriją. Fotoknygos būna labai įvairios, todėl galite rinktis iš plačios viršelių įvairovės, papildyti nuotraukas reikšmingomis Jūsų porai frazėmis, palinkėjimas ar kitais sentimentais. Beje, fotoknygos gali tapti puikia dovana artimiausiems giminaičiams.

Šiuolaikinės poros neišsiverčia ir be nuotraukų publikavimo socialiniuose tinkluose. Tai puikus būdas pasidžiaugti savo švente su visais draugais ir pažįstamais, kurių galbūt negalėjote ar nenorėjote pakviesti į savo šventę. Vis dėlto visų nuotraukų kelti į socialinius tinklus nepatariama. Tam yra keletas priežasčių, viena jų – informacijos pasiekiamumas. Nuotraukas socialiniuose tinkluose gali matyti beveik visi, todėl reikėtų gerbti savo svečių privatumą. Keliant nuotraukas į socialinius tinklus jos yra apkarpomos, prastėja jų kokybė, todėl pasinaudoti jais kaip archyvavimo sistema nepatariama.

Iš tikrųjų, geriausiai derinti visus nuotraukų saugojimo būdus. Taip galėsite mėgautis atsiminimais, dalintis jais su artimaisiais ir draugais, o keliose vietose saugomos nuotraukos bus labiau apsaugotos nuo praradimo.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>