,

Kaip išsirinkti vestuvių fotografą?

blonde-629726_960_720

Vestuvės yra ta šventė, kurią norisi prisiminti visą gyvenimą. Džiaugtis nuostabiomis akimirkomis padeda nuotraukos ir išsaugoti prisiminimus padeda nuotraukos. Dažnai sakoma, kad nuotraukose viskas atrodo netgi gražiau – bet ar iš tikrųjų? Geras fotografas nekuria vaizdo, jis tik atranda matymo taškus, kuriuose vyrauja tobula harmonija, vaizdus, kuriuos tą akimirką mes praleidžiame. Fotografas geba sustabdyti akimirkas, kurias vėl ir vėl galime išgyventi versdami fotoalbumo lapus, kurios sužadina emocijas, atgaivina jausmus ir nukelia mus laiku atgal. Kaip tokį fotografą atrasti?

Pirmiausia panagrinėkite fotografo darbus – vestuvių fotografai turi galerijas internete, kurias galite peržvelgti. Neapsiribokite vieno fotografo darbais ir netrukus pastebėsite, kad kiekvienas turi savo stilių, braižą. Jums turi patikti fotografo stilius, nes jis atsispindės nuotraukose. Rinkdamiesi būkite tikri, kad Jums patinka, kaip fotografas dirba.

Vestuvių fotografai dirba fotografuodami reportažines ir portretines nuotraukas. Nors dažniausiai poros pageidauja ir tokių, ir tokių nuotraukų, turėtumėte nuspręsti, kas visgi yra Jums svarbiau. Reportažinės nuotraukos – tai akimirkos emocija, judesys, nesuvaidinti momentai, nuotaika, jausmai. Portretinėse nuotraukose daugiau statikos, pozavimo. Peržvelkite vestuvių fotografo nuotraukas svetainėje ar socialiniuose tinkluose ir pastebėsite, kokios nuotraukos Jums patinka.

Jei atradote fotografą, kurio nuotraukos patiko taip, kad patikėtumėte jam įamžinti ir savo vestuves – nedvejokite ir kuo greičiau susisiekite. Vestuvių fotografai savaitgaliais, ypač sezono metu, būna labai užimti, todėl laimi ta pora, kuri rezervuoja laiką pirmiausiai.

Susitikite su vestuvių fotografu ir pasikalbėkite. Nebijokite klausti – taip išsklaidysite visas abejones, o fotografui bus lengviau nujausti, ko tikitės, kokios idėjos sukasi Jūsų galvoje. Užsiplepėjus nepamirškite ir „žemiškų“, tačiau labai svarbių dalykų – visada aiškiai sutarkite su fotografu dėl jo darbo laiko trukmės, atlygio, nuotraukų pateikimo terminų ir kitų paslaugos sudedamųjų dalių. Dažna pora vengia tam tikrų klausimų, nes bijo pasijusti nepatogiai ar mano netgi galintys įžeisti fotografą, bet tai tėra psichologinis barjeras, nes profesionalas į visus klausimus atsakys aiškiai ir išsamiai. Fotografui svarbu, kad pora juo pasitikėtų – tik abipusis supratimas ir sutarimas užtikrina puikius bendro darbo rezultatus. Beje, nepamirškite ir klausimo apie naudojamą fototechniką. Net jei ir nesate fotoaparatų žinovai, pasiteirauti ar fotografas naudoja profesionalams ar mėgėjams skirtą techniką būtina. Nors gražiausius kadrus lemia fotografo įgūdžiai, tam tikroms idėjoms ir kadrams realizuoti technikos galimybės gali pakišti koją. Aiškiai aptarkite viską su fotografu, kad lūkesčiai vestuvių dieną atitiktų technikos galimybes.

Po susitikimo su fotografu skirkite keletą dienų apmąstymui. Sužinosite daug informacijos, gausite įkvėpimo ir idėjų, todėl išsyk viską įvertinti bus sudėtinga. Turite būti tikri dėl savo sprendimo ir pasitikėti pasirinktu fotografu, sprendimą priimkite tvirtai ir ramiai.

Daugelis fotografų siūlo papildomų paslaugų asortimentą. Tai praplės galimybes panaudoti nuotraukas ir dar labiau jomis džiaugtis. Su fotografu iš anksto reikėtų sutarti dėl nuotraukų skaičiaus ir pateikimo. Labai patogu, kai fotografas tam tikram terminui nuotraukas patalpina į galeriją internete, prieinamą tik su slaptažodžiu – taip paprastai ir patogiai nuotraukomis gali džiaugtis visi svečiai. Fotografas taip pat gali pateikti spausdintas nuotraukas ir/arba skaitmenines jų versijas Jūsų pasirinktu būdu. Iš nuotraukų taip pat gali būti kuriamas fotofilmas – tai puikus pasirinkimas, jei planuojate paminėti pirmojo mėnesio sukaktį su svečiais arba iš anksto ruošiatės popierinėms vestuvėms.

Kai kuriuos jaunavedžius gąsdina fotografų darbo terminai – sezono metu savo vestuvių nuotraukų gali tekti palaukti ir porą mėnesių. Šis terminas visiškai normalus, tačiau savo šventės nuotraukų visada norisi sulaukti kuo greičiau. Tokiu atveju galite mėginti tartis su fotografu, kad nuotraukas jis pateiktų dalimis. Beje, ilgas terminas nereiškia, jog fotografas dirba lėtai ar neprofesionaliai. Greičiau priešingai – geri vestuvių fotografai sulaukia daug užsakymų, todėl ilgesni ir nuotraukų pateikimo terminai.

Pasirinkus vestuvių fotografą, reikėtų dar kartą susitikti puodelio kavos. Šio susitikimo metu galėsite aptarti šventės planą ir detales, vietas, kuriuose norėsite fotografuotis, rekvizitus. Trumpai tariant, galite suplanuoti visą dieną ir numatyti būtinų nuotraukų sąrašą. Visada atkreipkite dėmesį į fotografo pastebėjimus ir patarimus – vestuvių fotografai aplanko bene daugiausiai vestuvių ir žvelgdami iš šono puikiai mato kitų klaidas, tad jų patarimai yra aukso vertės.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>