,

Vestuvių fotosesijos gamtoje: verta ar ne?

sea-1027999_960_720

Fotografija išvertus iš graikų kalbos reiškia piešimą su šviesa, tad fotografas tarsi dailininkas, tik be teptuko. Nuotraukos – tai išgrynintos, pastebėtos ir amžinybei sustabdytos akimirkos. Ekspresija veide, gamtos viražai, griežtos arba išplaukiančios formos susilieja tarpusavyje taip sukurdamos nepakartojamą, visada unikalų kadrą. Vestuvių nuotraukas pavadinti nebyliomis būtų tikras įžeidimas – juk ta diena stebuklinga, apgaubta savos atmosferos, užburianti ir kupina emocijų. Jas mėgstu fiksuoti, juolab, kad nuotrauka gali perduoti tai, kas lieka kartais žodžiais nepasakyta ar veiksmais neparodyta. Gyvenimo paslaptys, grožis, džiaugsmas – štai, kas yra nuotraukos.

Šiuolaikinė vestuvių fotografija nuo istorinių juodai baltų kadrų skiriasi kaip diena ir naktis, bet visgi vyrauja tendencijos. Bendraudama su poromis visada patariu vertinti viską pagal save ir jei tinka ir patinka – paisyti, o jei požiūris kitoks – paprasčiausiai ieškoti savo kelio. Kartais galvojama, kad fotosesija gamtoje yra pernelyg paprasta, nemoderni ir neverta dėmesio. Sakyčiau, kad tai klaida arba renkatės fotografą, neturintį pakankamai patirties ir įgūdžių, todėl bijantį gamtos išdaigų.

Gamta – tai neatskleista magija, kaskart žavinti vis kitomis spalvomis ir nuotaikomis. Leiskite sau juos atrasti, nes tai viena geriausių fotosesijos patirčių, kokią galėtumėte sau suteikti. Kodėl? Gamtoje atsiskleidžia natūralios šviesos šaltinis saulė, jos spinduliai lūžta ir atsispindi įvairiuose paviršiuose. Tai savitos nuotaikos, kurios gali kardinaliai keistis žengus vos keletą žingsnių. Pavėsis karštą dieną suteiks romantišką prieglobstį, o esant darganai taps gana dramatišku fonu.

Gamtoje galite jaustis laisvai – pozuoti, jei turite tam noro, arba paprasčiausiai mėgautis aplinka. Papūtus vėjui pataisysite plaukų sruogą, nuskinsite mažutėlį laukinės gėlės žiedą ar žvelgsite į plačiais sparnų mostais pralekiantį paukštį. Gamta suteikia neribotą laisvę ir natūralumą.

Dar daugiau – gamta puikiai prisiderina ir prie vestuvių fotografijos mados tendencijų. Pavyzdžiui, vis labiau populiarėjantys fotokampeliai dažniausiai komponuojami gamtos prieglobstyje. Žavioje atokaitoje ar prie vandens, kur žaidžia saulės atspindžiai. Tokie kampeliai nuotraukos fonui suteikia ryškių spalvų, gali padiktuoti temą ar net nuotaiką. Vestuvių fotografas gali patarti, kaip fotokampelį priderinti prie poros asmenybių, pomėgių – tai geras pasirinkimas, nes padedant įvairiems rekvizitams pozuoti daug smagiau ir paprasčiau.

Vestuvių fotografai kartais siūlo pakeisti gamtą į kitą aplinką dėl subjektyvių priežasčių (pavyzdžiui, kad nereikėtų toli vykti, baimintis dėl oro sąlygų, iš anksto „žvalgyti“ teritorijos), tačiau rezultatas vertas visų pastangų. Taip, kaip mėgaujatės pirmųjų pavasario saulės spindulių bučiniu į žandą, taip mėgaukitės ir gamtos turtais, kurdami savo meilės istoriją vestuviniam albumui.

Fotografas yra tas vienintelis žmogus, turintis stebuklingą galią išsaugoti akimirkos jaudulį, vienu kadru papasakoti istoriją, perduoti jausmą ir emocijas. Paprašykite šia galia pasidalinti su Jumis ir jis sutiks.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>